TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI


1 - İADE SÜRECİ

https://innovacosmetic.com.tr, mobil uygulama, whatsapp sipariş hattı, facebook ve instagram sipariş kanalı aracılığıyla sipariş vermiş olduğunuz ürün veya ürünlerin teslim  alındıktan sonra herhangi bir sebeple iade etmek istediğinizde aşağıdaki prosedürler uygulanmaktadır.


Sipariş teslim alınma tarihinden itibaren 10 iş günü içerisinde iade talebinizi Müşteri Hizmetlerimize iletmeniz gerekmektedir. İade ürünleriniz anlaşmalı kargo firmalarımız ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. İadeniz firmamıza ulaştıktan sonra  müşteri hizmetlerimiz sizlerle iletişime geçerek en kısa sürede iade işlemini tamamlamaktadır. 


İade işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler;

1.Kullanılmamış ve ambalajı zarar görmemiş olmalıdır. 

2.İade işlemlerinde ürünler, orijinal faturalı nüshalarıyla birlikte iade sebebini açıklayıcı bir yazıyla tarafımıza gönderilmelidir.

3.Yurtiçi Kargo dışında herhangi bir kargo şirketi ile gönderilen iadeler tarafımızdan kabul edilememektedir.


İadeniz depomuza ulaştıktan sonra kayıtlı e-posta adreslerinize ve telefon numaranıza bilgilendirme mesajı en kısa süre içerisinde iletilmektedir.


İadenizin onayına müteakip tarafınıza e-mail ve sms yoluyla bilgilendirme yapılır ve ürün bedeli, hangi ödeme tipini seçtiyseniz aynı şekilde 7 iş günü içerisinde iade edilir. Kredi kartlarıyla ilgili yapılan iadelerde, banka sistemleri arası iletişim süresi olduğundan, iade edilen tutarın kartınıza yansıması 24 – 48 saat içerisinde gerçekleşmektedir. Ücret iadenizin hesabınızda görünmemesi durumunda öncelikli olarak bankanızla görüşmenizi tavsiye ederiz. 


Siparişinizi kargo firmasından teslim alırken mutlaka paketler açılarak bakılmalı ve herhangi bir problemde ( kırık ürün, eksik ürün, ambalajı yırtık ürün vs. ) kargo firmasına tutanak tutturularak ürünler tarafımıza anlaşmalı olduğumuz kargo firmasıyla gönderilmelidir.


2 - TESLİMAT KOŞULLARI


Teslimat Sırasında Kapıdan Ödeme var mı? Ücreti Ne Kadar?

https://innovacosmetic.com.tr sitemiz üzerinden kapıda ödeme ile sipariş verebilirsiniz. Sürat Kargo seçimi sağlayarak tahsilat sırasında kredi kartı veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz. 


Kapıda ödeme tercih etmeniz durumunda kargo şirketinin talep etmiş olduğu kargo tahsilat ücreti 5,90 TL otomatik olarak ödeme tutarınıza eklenmektedir.


Sipariş takibini nasıl yapabilirim?

Siparişiniz onaylandıktan sonra size ulaşan emailde, sipariş numaranız bulunmaktadır. Sipariş numaranız ile Hesabım/Siparişlerim adresinden siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz. 


Ayrıca 7/24 0850 241 3 444 Müşteri Destek Hattımızı arayarak, siparişinizin durumunu otomatik olarak öğrenebilirsiniz.


Siparişimin ne zaman kargolanır?


Pazartesi – Cuma günleri 15.00'a kadar iletmiş olduğunuz siparişleriniz aynı gün kargolanmaktadır. Cumartesi kargo firmaları yarım gün çalıştığı için saat 10:00 a kadar iletilen siparişler aynı gün kargolanmaktadır. Cumartesi 10:00 dan sonra ve Pazar günü verilen siparişleriniz Pazartesi kargolanır. 

Kargoya teslim edilen siparişinize ait kargo takip kodunuz 24 saat içerisinde kayıtlı e-posta adreslerinize ve telefon numaranıza iletilmektedir.


Siparişimin teslimat adres bilgisini değiştirebilir miyim ?

Siparişinize ait teslimat adres değişikliği talebinizi destek@innovacosmetic.com.tr adresimize veya 0850 241 3 444 numaramız aracılığıyla müşteri hizmetlerimiz ile görüşme sağlayarak iletmenizi rica ederiz. Siparişleriniz aynı gün kargolandığı için bu değişikliğin en kısa sürede tamamlanması gerekmektedir.


Siparişim adreste bulunmadığım zaman gelmiş ve not bırakılmış ne yapmalıyım?

Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden teslim alabilirsiniz. 3 gün içerisinde iletişime geçmemeniz durumunda, Kargo firmalarının işleyişi siparişinizin otomatik iadeye dönüşmesi şeklindedir. Kargo notu size ulaştığında, otomatik iadeye dönüşmemesi için Kargo firmasıyla veya Müşteri Hizmetleri ekibimizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.


Kargo Kaç Günde Gelir?


Siparişinizi takiben saat 15:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün, 15:00'dan sonra verdiğiniz siparişleriniz ise takip eden iş günü içerisinde tarafınıza iletilmek üzere kargo şirketine teslim edilir. Siparişlerinizin çıkışı İstanbul, depomuzdan yapılmaktadır.


Ortalama kargo teslimat süreleri;


-Kargo Şirketleri İstanbul’dan 600 km mesafeye  kadar 1 günde, 600 km sonrası 1 iş gününde paketinizi teslim eder.

-Cumartesi yarım gün olarak teslimat yapılmaktadır. Fakat Pazar günleri ve Resmi tatil günlerinde Kargo şirketleri teslimat yapmamaktadır. 


Not: Bulunduğunuz bölgenin kargo sistemi sebebiyle ürünün tarafınıza ulaşmasında farklılıklar olabilir. Mücbir sebeplerden dolayı (kar, sel, kasırga ve ulaşım güçlüğü yaratan diğer durumlarda) paketinizin ulaşmasında gecikmeler yaşanabilir. 


Kargo Firmaları Teslimat Günleri


Kargo teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi aracılığıyla 09.00- 18.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Kargo firmaları Cumartesi günleri yarım gün çalışmakta olduğundan teslimatlar saat 12:00’ye kadar yapılmaktadır. Kargo firmaları Pazar günleri çalışmamaktadır.


Siparişinizin teslimatını randevulu bir şekilde yapmak isterseniz, bu hizmetimiz sadece İstanbul içi Moto Kurye hizmetimizde mevcuttur.